Raza de suflet
Cu multă credință și dragoste pentru copii,dar mai cu seamă prin sprijinul „oamenilor mari” și buni la suflet, începând din luna #Octombrie,vom desfășura Acțiunea socială ” Rază de suflet” #educare
Fiecare luna va avea alocată o temă terapeutică,cu gratuitate pentru #copiii din anumite categorii sociale.
Luna octombrie este dedicată copiilor din mediul #rural.
În ce constă: #OCTOMBRIE
* evaluare logopedică #gratuită
* 15 h de #terapie gratuită/ copil
* participarea #gratuită la un #grup de dezvoltare socioemoțională
*consiliere #psihologică gratuită pentru părințiCe trebuie să faci:
*Dacă vrei să susții acest proiect Și să oferi o șansă copiilor,poți #dona materiale,obiecte,alimente sau poți sponsoriza în #contul asociației RO26INGB0000999907365944 cu mențiunea „Rază de suflet”
Reține că orice leu face diferența între ignorarea sau viitorul acestor copii.

*Dacă ești părintele unui copil cu dizabilități din sfera #autism / Tsa,Adhd,Asperger,Tourette,Dravet,etc.și locuiești în mediul rural,trimite un mail la adresa de contact asociatia.educare@yahoo.com și află când poți face o #programare pentru terapie.
Trebuie să faci dovada domiciliului în mediul #rural,diagnosticul medical al copilului și situația #materială.